Pressekontakt

Kontakt os

Brug venligst følgende Grundfos kontakter til forespørgsler fra medierne. Journalister med korte deadlines rådes til at kontakte os pr. telefon i stedet for e-mail.

For øvrig kontakt ifm. det danske salgsselskab, find rette personer her: Kontakt Grundfos DK A/S

For english, go to this page.

Kontakt andre lande

Kina:
Frank Zhang
Corporate Affairs Director
Telefon, kontor: (+86) 21 6122 5222
E-mail: frzhang@grundfos.com

Tyskland:
Dirk Schmitz
Manager, Communication & PR
Telefon, kontor: +49(0)211 929 693791
Mobil: +49(0)171 768 78 53
E-mail: dschmitz@grundfos.com

Asien og Stillehavsregionen:
Mahathi Parashuram
Regional Head - Public Affairs,
Communications & Relations, Asia Pacific Region
Telefon, kontor: (+91) 44 45966896
Mobil: (+91) 9600063482
E-mail: mahathi@grundfos.com

Rusland:
Olga Emelyanova
Head og PR Group
Telefon, kontor: (+7) 8 916 447 09 42
Mail: oemelyanova@grundfos.com

Storbritannien:
Linda Dingley
Marketing Manager
Telefon, kontor: (+44) 1525 775347
E-mail: ldingley@grundfos.com

USA:
Sara Pardys
Internal Communications Specialist
Telefon, kontor: +1 650-719-7446
Mobil: +1 773 837 0985
E-mail: spardys@grundfos.com


    Facebook Twitter LinkedIn